Tragedia rozegrała się w czwartek, 28 lutego przed godziną 13 na drodze krajowej nr 5C. – Ze wstępnych ustaleń funkcjonariuszy pracujących na miejscu wynika, że kierujący Fordem - 27-letni mieszkaniec powiatu grudziądzkiego, jadąc w kierunku Gdańska, z nieznanej przyczyny zjechał na przeciwległy pas, uderzając w nadjeżdżającego z naprzeciwka TIR-a – poinformowała podkom. Joanna Tarkowska, rzeczniczka policji w Świeciu.

Po zderzeniu ciężarówka przechyliła się, przebiła barierki wiaduktu i spadła na znajdującą się pod nim drogę. Zaraz po tym zaczęła płonąć. Kierowca Dafa - dzięki pomocy innej osoby - zdążył uciec z pojazdu zanim ogień się rozprzestrzenił. 28-latek trafił do szpitala.

Pomocy lekarskiej potrzebowała też 26-letnia pasażerka Forda. Do szpitala zabrał ją śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego. W wypadku zginął 27-letni kierowca osobówki. Był to piłkarz klubu LGKS Radzynianka Radzyń Chełmiński. – Z wielkim żalem informujemy, iż w dniu dzisiejszym w wypadku samochodowym zginął kolega i zawodnik naszego klubu Jarosław Sternicki – czytamy na profilu drużyny.

– W naszych sercach pustka i niedowierzanie, w szatni spokój i przygnębienie. Będzie nam brakowało Twoich słów „ nakręcamy się”, „jedziemy z nimi”, które prowadziły nas do walki – napisał klub. – Dla nas byłeś i będziesz dobrym duchem drużyny oraz przede wszystkim pozytywnym człowiekiem. Pewnie kiedyś spotkamy się po tamtej stronie i rozegramy wspólny mecz. Składamy wyrazy współczucia dla rodziny i bliskich. „Sternik” spoczywaj w pokoju! – pożegnali zmarłego piłkarza koledzy z drużyny. 

Z wielkim żalem informujemy, iż w dniu dzisiejszym w wypadku samochodowym zginął kolega i zawodnik naszego klubu...

Opublikowany przez LGKS Radzynianka Radzyń Chełmiński Czwartek, 28 lutego 2019

W sprawie wypadku pod Świeciem prowadzone jest śledztwo. Dokładne okoliczności tragedii wyjaśnia policja i prokuratura.