W niedzielę, 24 lutego około godz. 14:00 policjanci w Kaliszu dostali zgłoszenie o zwłokach mężczyzny znalezionych w rzece. Na miejsce przybyli mundurowi oraz strażacy, którzy wyciągnęli ciało na brzeg. Jak informuje policja, nie znaleziono przy mężczyźnie żadnych dokumentów. 

- Decyzją prokuratora ciało zostało zabezpieczone i przekazane do sekcji zwłok w celu identyfikacji ofiary - mówi Fakt24 mł.asp. Anna Jaworska-Wojnicz z Komendy Miejskiej Policji w Kaliszu. 

Policjanci ustalają, czy odnalezione ciało to 29-letni mieszkaniec Kościelnej Wsi. W nocy z 5 na 6 stycznia Michał W. bawił się w jednym z klubów w centrum miasta. Kilka minut po godz. 2:00 został wyproszony przez ochronę lokalu na zewnątrz. 29-latek w samej koszuli oddalał się w kierunku teatru, gdzie monitoring miejski zarejestrował go po raz ostatni. Po wejściu do parku ślad po nim zaginął. 

- Dopiero dokładna identyfikacja powie nam, kim była ofiara. Jednak nie wykluczamy, że mógł to być poszukiwany mężczyzna - informuje Fakt24 Maciej Meler, rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Ostrowie Wielkopolskim.