W środę rano producenci „Sanatorium miłości” poinformowali, że nie żyje jeden z uczestników programu. Cezary Mocek zmarł w wieku 67 lat. Mężczyzna borykał się z problemami krążeniowymi. Na razie jednak nie jest znana oficjalna przyczyna jego śmierci. A co dalej z odcinkami „Sanatorium miłości” z jego udziałem?

Cezary był jednym z bardziej lubianych uczestników programu. Do show zgłosił się za namową córki, która nie mogła patrzeć, jak jej ojciec zamyka się w sobie z tęsknoty za zmarłą żoną, która w 2008 roku została potrącona przez samochód na przejściu dla pieszych. Ostatecznie po rozmowach z córką i przyjaciółmi zdecydował się na udział w programie, w którym wyjątkowo zbliżył się z Teresą, z którą uwielbiał tańczyć. Czy zobaczymy resztę odcinków z jego udziałem? Dziennikarze Radia Zet skontaktowali się z TVP, aby dowiedzieć się, co dalej z losami „Sanatorium miłości”.

- Telewizja Polska S.A., producent programu „Sanatorium Miłości”, informuje, że Program 1 będzie nadal, w zgodzie i w porozumieniu z Rodziną, kontynuował emisję zarejestrowanej wcześniej serii. Wierzymy, iż udział śp. Cezarego Mocka w programie „Sanatorium Miłości” dostarczył Mu wielu wspaniałych wzruszeń, pozwolił nawiązać liczne przyjaźnie i poczuć ogromną sympatię widzów – poinformowało Centrum Informacji TVP.

W związku z zaistniałą sytuacją, stacja przewidziała też dodatkowy materiał. Producenci mają w planach przygotowanie materiału przybliżającego sylwetkę pana Cezarego.

- Telewizja Polska przygotuje materiał wspomnieniowy o śp. Cezarym Mocku, który przywoła niezapomniane chwile w programie z Jego udziałem. W ten sposób pożegnamy i podziękujemy Panu Cezaremu za wspólny czas na antenie TVP1. W naszych sercach oraz naszej i widzów pamięci, pozostanie już na zawsze - dodaje Centrum Informacji TVP.