Chcielibyśmy, żeby takie historie nigdy nie miały miejsca. Małe, niewinne dzieci, które muszą walczyć z nowotworami, to jeden z najbardziej przykrych widoków na świecie. Do takich dzieci należy 9-letni Jacob Thompson, który cierpi na neuroblastomę czwartego stopnia (nowotwór współczulny układu nerwowego).

Państwa synowi został miesiąc życia

Każdy, kto jest rodzicem, jest w stanie wyobrazić sobie przerażenie jakie ogarnia człowieka słysząc takie słowa. Mimo, że rodzice Jacoba wiedzieli, że ich syn odchodzi, nie zdawali sobie sprawy z tego, że czasu jest tak mało. Postanowili jednak nie pokazywać synowi, że są zdruzgotani tym, że za chwilę go zabraknie i chcieli dla niego zrobić coś wyjątkowego w tych ostatnich chwilach.

Jacob uwielbia święta Bożego Narodzenia. Co roku wyczekiwał tego niesamowitego czasu. Tym bardziej jest im przykro, że Jacob nie doczeka nawet świąt... Dlatego postanowili urządzić mu je już w listopadzie.

Jacob kocha kartki świąteczne!

Chłopiec niesamowicie cieszy się, kiedy czyta takie kartki. Zawsze na jego twarzy gości wtedy ogromny uśmiech. Jest podekscytowany tym, co ludzie mają mu do powiedzenia. Roger i Michaelle, rodzice Jacoba apelują do ludzi, żeby wysyłali ich synowi właśnie takie kartki z życzeniami i krótkim listem.

Oni sami szykują już w domu wszystkie dekoracje i niedługo będą razem z Jacobem ozdabiać choinkę!

Dzięki mediom sprawa stała się bardzo głośna i Jacob otrzymał już ponad 100 kartek od ludzi z całego świata!

Jacob otrzymał kartkę z Australii, Danii, Holandii, a nawet z Antarktydy! Jeżeli ktoś z Was ma ochotę wysłać temu chłopcu kartkę świąteczną, podajemy jego adres:

Jacob Thompson c / o Maine Medical Center 22 Bramhall Street Portland, ME 04102 USA

Jeśli nie masz ochoty wysłać kartki to udostępnij! Może ktoś ze znajomych to zrobi.