- Ceremonia zaplanowana na czwartek rozpocznie się o godz. 11 mszą w kościele św. Kazimierza. Uczestniczyć w niej będzie tylko najbliższa rodzina. Do kościoła będą mogły wejść tylko osoby należące do rodziny bądź bliscy rodzin zmarłych dziewcząt. Wejście będzie możliwe tylko za okazaniem specjalnych identyfikatorów. Mieszkańców prosimy o gromadzenie się przed kościołem. Do jego wnętrza nie wejdą - powiedział sekretarz koszalińskiego magistratu, Tomasz Czuczak. Przed kościołem ma zostać ustawiony telebim, gdzie będzie transmitowana msza święta.

Po mszy, ok. godziny 14., sprzed kościoła ma ruszyć kondukt pogrzebowy. - Za krzyżami będą szły osoby, które chcą wziąć udział w uroczystościach, następnie będą karawany z trumnami i urnami zmarłych. Za nimi będzie szła rodzina - przekazał przedstawiciel władz Koszalina.

Po tragedii, która wydarzyła się w Koszalinie, w całym kraju trwają kontrole escape roomów. Tylko do wczoraj, tj. 8 stycznia, na polecenie straży pożarnej zamknięto kilkadziesiąt takich obiektów w całej Polsce.