Udostępnijpinterest.com

W jednej chwili czujesz się zadowolona ze swoich jedwabiście gładkich kończyn, a w następnej chwili masz ochotę zerwać z siebie skórę, gdyż zaczynają się pojawiać charakterystyczne czerwone plamki!?

Udostępnijpinterest.com

Ale czym właściwie są te czerwone krosty, które utrzymują się długo po tym, jak golarka została bezpiecznie schowana w szafce łazienkowej. Jeśli naprawdę chcesz wiedzieć to wina tego niepozornego narzędzia, a właściwie tego, czego na nim nie widać…


Udostępnijpinterest.com

Mała i niepozorna koleżanka golarka to prawdziwy magnes na zarazki. Pozostawienie brzytwy wewnątrz prysznica, gdzie panuje wilgoć i wysoka temperatura, a co za tym idzie doskonałe warunki do rozwoju bakterii i innych mikroorganizmów, naraża nas na ryzyko rozwoju czerwonej wysypki po następnym goleniu różnych części ciała.

Udostępnijpinterest.com

Jeżeli nie skorzystałeś tym razem z nieużywanej wcześniej golarki, a pojawiły się krosty, to najprawdopodobniej przyczyną są zarazki, czyli wrogowie nie do uchwycenia gołym okiem. Kiedy się golisz, wtedy dostają się ona na podrażnioną ostrzem skórę i dostają się do mikroranek, powodując powstawanie czerwonych krostek.

Oczywiście, to nie powód do całkowitej rezygnacji z golenia – w końcu mamy XXI wiek! Na wszelki wypadek możesz jednak zastosować kilka kroków zapobiegawczych, aby powstrzymać rozwój czerwonej wysypki:

Po pierwsze, często można wymienić brzytwę. Po drugie, warto ją dobrze wyczyścić mydłem antybakteryjnym przed ponownym użyciem. Na podrażnioną skórę z krostkami warto nałożyć Alantan plus, który przyspiesza gojenie lub Trybiotyk – maść z neomycyną.