Facebook nie działa. 5 grudnia 2018 roku około godziny 14:00 zaczęły pojawiać się problemy z korzystaniem z portalu. Użytkownicy serwisu zostali wylogowani i nie mogli się zalogować ponownie. Inni mieli problemy z ładowaniem się witryny. Najwięcej awarii zgłaszają Europejczycy, w tym użytkownicy z Polski. Spora część użytkowników Facebooka zgłasza kłopoty z zalogowaniem, po tym jak w niewyjaśniony sposób zostali wylogowani. "Hasło nie działa" - piszą internauci w komentarzach na serwisie Downdetector.pl.

Użytkownicy Facebooka mają problemy zarówno ze stroną w wersji mobilnej jak i komputerowej. Jeśli wylogujecie się z serwisu, możecie mieć problem z ponownym zalogowaniem. Po kilku próbach problem powinien jednak ustąpić. Nie wiadomo, jakie są powody awarii. Niektórzy użytkownicy sugerują, że portal mógł paść ofiarą ataku hakerskiego przypuszczają na serwisie Downdetector.pl.

Od godz. 14.00 setki użytkowników Facebooka zgłosiło problemy z logowaniem do najpopularniejszego serwisu społecznościowego. "Brak możliwości zalogowania na FB", "Facebook nie działa, nareszcie mogę zabrać się do pracy" - komentują.