18 listopada po godz. 19:20 dyżurny otrzymał zgłoszenie o kolizji drogowej do której doszło na ul. Krańcowej w Lublinie. Ze zgłoszenia wynikało, że sprawczyni uciekła pieszo w kierunku pobliskiego osiedla. Na miejscu policjanci ustalili, że tuż za skrzyżowaniem z ul. Pogodną kierująca pojazdem marki Kia najechała na tył samochodu marki Renault. Dyżurny wysłał w rejon miejsca zdarzenia patrole, które były niedaleko.

Po około 20 minutach policyjni wywiadowcy na ul. Pogodnej dostrzegli kobietę, która odpowiadała rysopisowi. Gdy podjechali bliżej nieznajoma sama wsiadła do nieoznakowanego radiowozu prosząc o ukrycie ponieważ, jak powiedziała rozbiła swoje auto i jest poszukiwana przez policję. Policjanci zawieźli ją na miejsce zdarzenia informując kobietę, że są funkcjonariuszami. Sprawczynią była 26-letnia mieszkanka Lublina. Badanie alkomatem wykazało, że w organizmie ma blisko 3 promile alkoholu.

Podczas ucieczki z miejsca kolizji wsiadła do...nieoznakowanego...

Opublikowany przez lublin112.pl Poniedziałek, 19 listopada 2018

Dodatkowo wyszło na jaw, że kobieta ma sądowy zakaz prowadzenia pojazdów, który został wydany w zeszłym roku. Natomiast w jej samochodzie mundurowi odnaleźli blisko 60 sztuk markowej odzieży z metkami, która może pochodzić z kradzieży oraz torbę, która służy do dokonywania powyższych przestępstw. Kobieta została zatrzymana i przewieziona na VI Komisariat w Lublinie, a jej auto zostało odholowane.

Z uwagi na stan nietrzeźwości 26-latka trafiła do policyjnego aresztu. Jutro po jej wytrzeźwieniu przeprowadzone z nią będą dalsze czynności procesowe. Mundurowi ustalają również, w których sklepach doszło do kradzieży. Kobiecie grozi kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności.