Dziennikarz Jacek Gądek powołuje się w swoich informacjach na „osoby z otoczenia Tuska”. – Zakulisowo konsultował już, czy możliwe byłoby szybsze przekazanie obowiązków szefa Rady Europejskiej, bo choć kadencja formalnie kończy się w listopadzie 2019 r., ale faktycznie jego następca będzie wybrany najpóźniej we wrześniu – zdradza w rozmowie z portalem osoba zorientowana w sprawie. 

Jak przypomina gazeta.pl, fakt, że w Polsce rządzi Prawo i Sprawiedliwość, de facto zamyka Donaldowi Tuskowi drogę do objęcia wysokiego stanowiska w Unii Europejskiej, NATO czy ONZ. Polski rząd będzie bowiem głosował przeciwko jego kandydaturze.

Zdaniem rozmówców Gądka, Donald Tusk ma przekonanie, że nie ma dziś na opozycji nikogo, kto miałby wystarczającą charyzmę i chęci, aby energicznie wziąć w obronę 8 lat rządów PO i rzucić wyzwanie Jarosławowi Kaczyńskiemu. 

Przypominamy, że według unijnych przepisów przewodniczący RE miesięcznie zarabia 25 tys. euro, czyli ok. 110 tys. Wcześniejszy powrót Tuska z Brukseli, to ok. 330 tys. zł mniej. 

Źródło: gazeta.pl