Książkę „Gdy jesień nastanie na leśnej polanie, czyli nowe przygody Gangu Słodziaków”, podobnie jak pierwszą część, można odebrać po zebraniu 15 naklejek w ramach akcji Gang Słodziaków lub kupić w cenie 9,99 zł - podało biuro prasowe sieci.

- Pierwsza część przygód szóstki przyjaciół „Co się stanie na leśnej polanie, czyli wesołe przygody Gangu Słodziaków” odniosła spektakularny sukces. Docierały do nas sygnały, że nasi klienci czują niedosyt. Przygotowaliśmy więc nowe, jesienne wydanie opowieści, którą oddajemy w ręce czytelników z nadzieją, że ona także podbije serca klientów sieci Biedronka – mówi Bartłomiej Jarzyna, odpowiedzialny za ofertę książek w sieci Biedronka.

Sieć zapewnia, że w ten sposób "podkreśla wagę czytania dzieciom i zachęca w ten sposób rodziców do spędzania rodzinnego czasu".

„Gdy jesień nastanie na leśnej polanie…” napisała Renata Piątkowska, a ilustracje stworzył Wojciech Stachyra, czyli autorzy poprzedniej części publikacji.

Wraz z nową książką do sklepów sieci trafił także specjalny zestaw, w którym można znaleźć można kolorowy plakat w rozmiarze XXL z Gangiem Słodziaków, kolorowankę oraz nowe opowiadanie na dobranoc „Wyścig”. Cena zestawu to 4,99 zł.

Nowa książka ma być promowana reklamami w telewizji oraz w mediach społecznościowych.