Błacha sprzeczka z żoną i teściową pociągnęła za sobą nieoczekiwany splot wydarzeń. Mężczyzna uciął rozmowę sloganem: „lepiej się powiesić, niż z babami gadać” i trzasnął drzwiami. Pojechał do matki. 

Zaniepokojona żona nie mogąc się z nim skontaktować, wezwała policję. Razem z synem wsiadła w radiowóz i zaczęła szukać męża. Po chwili pan Adam został odnaleziony. I na tym interwencja mogłaby się zakończyć, ale funkcjonariusze uznali, że... mężczyznę trzeba zabrać na badania do szpitala psychiatrycznego.

– Byłem u siebie, zachowywałem się spokojnie. Tłumaczyłem im, że nic mi nie jest i nigdzie nie jadę. Prosiłem, aby po prostu wyszli – odpowiada 38-latek. Stał w kuchni. Wtedy dwóch ratowników i dwóch policjantów rzuciło się na niego z kaftanem bezpieczeństwa. – Powalili mnie na podłogę. Byłem bity, jeden z nich przyduszał mi butem głowę – mówi poszkodowany.

Żona i matka błagały mundurowych, aby przestali. Płakał 8-letni syn. – To był brutalny atak. Jak mogli tak potraktować niewinnego człowieka? – mówi zbulwersowana pani Urszula, matka 38-latka, która pobiegła wzywać na pomoc sąsiadki. Dopiero wtedy funkcjonariusze odpuścili. Zażądali oświadczenia od rodziny, że mężczyzna zostaje pod jej opieką i odjechali. – Tak powinni zrobić na samym początku, a nie dopuszczać takich nadużyć – tłumaczy pan Adam.

Kiedy policjanci odjechali, nagle poczuł ostry ból w klatce piersiowej, zaczął cały sinieć. Trafił do szpitala, gdzie stwierdzono zawał serca. Na oddziale przeleżał 8 dni. – Otarłem się o śmierć. Mój zmarły tata był policjantem. Wiem jaka to praca. Ale on starał się zawsze służyć ludziom. A tu chodziło tylko o to, aby pokazać władzę. To była zupełnie nie uzasadniona interwencja – dodaje pan Adam. Był to już jego trzeci zawał. 

Sprawę bada prokuratura, ale informacji nie udziela. – Czekamy na jej ustalenia. Każdy ma prawo do złożenia skargi na zasadność działania funkcjonariuszy – stwierdza st. asp. Anna Oleniacz z sanockiej policji.