Nadzieja na lepsze jutro

Abdul uciekł ze swoją rodziną przed wojną z Syrii. Schronienie znalazł w Bejrucie. Był szczęśliwy, że jego najbliższym i jemu udało się znaleźć bezpieczniejsze miejsce. Miał też nadzieję, że szybko znajdzie pracę i uda mu się zapewnić godne życie swojej żonie i dzieciom.

Niestety, po długich poszukiwaniach okazało się, że jedynym zajęciem, jakie ktokolwiek mu zaproponował, była sprzedaż długopisów na ulicy. Jak nietrudno się domyślić, zarobki były bliskie zeru…

Udostępnij

Dzielny tata

Było ciężko, rodzina żyła w nędzy. Wtedy stało się coś jeszcze – żona Abdula postanowiła, że wraca do Syrii. On nie chciał i nie zgodził się, aby jego maluchy znów udały się w to niebezpieczne miejsce. Został z dwojgiem dzieci sam.

Udostępnij

Los się do niego uśmiechnął

Kiedy pewnego dnia szedł ze śpiącą na ramieniu córeczką i próbował sprzedać choć kilka długopisów, zobaczył go ktoś, kto bardzo wzruszył się jego losem i zrobił mu zdjęcie.

Gissur Simonarson, dziennikarz i web developer, pochodzący z Norwegii, wzruszony tym, że mężczyzna nie żebrze czy nie kradnie, a próbuje uczciwie zarobić pieniądze, stworzył na Twitterze konto, dzięki któremu dla dzielnego ojca i jego dzieci udało się zebrać niewyobrażalną sumę 191,000 dolarów.

Udostępnij

Otworzył 3 małe firmy

Abdul jednak nie spoczął na laurach. Pieniądze wykorzystał na otworzenie własnego biznesu. Dzięki niemu powstała piekarnia, bar z kebabem oraz mała restauracja. W lokalach zatrudnienie znalazło ponad 16 syryjskich uchodźców. Każdy z nich podobnie jak on, uciekł z Syrii do Bejrutu przed wojną.

Udostępnij

To zmieniło nie tylko moje życie, ale też życie moich dzieci. Do tego także i innych uchodźców z Syrii, którym pomogłem. (…)Kiedy naprawdę czegoś pragniesz, Bóg na pewno ci pomoże. Prędzej czy później – dostaniesz to.

Abdul nosi teraz koszulkę z napisem“myśl pozytywnie”. Chce przypominać ludziom o tym, jak bardzo jest to ważne. Dziś uśmiech nie schodzi z jego twarzy, a wszyscy wokół bardzo go szanują za to, co zrobił.

Udostępnij

Warto wierzyć w lepsze jutro!