Dramat rozegrał się 24 września na cmentarzu w Porębie (powiat zawierciański). Jak ustalił Fakt24, znaleziono tam zwłoki policjanta, który prawdopodobnie targnął się na własne życie. Z naszych informacji wynika, że prokuratura sprawdza, czy ktoś nie przyczynił się do tej śmierci. - Potwierdzam, iż prokuratura rejonowa w Zawierciu bada sprawę ewentualnego doprowadzenia 35-letniego mężczyzny do targnięcia się na własne życie - mówi w rozmowie z Fakt24 prokurator Tomasz Ozimek.

- Na podstawie oględzin zwłok, przeprowadzonych na miejscu przez prokuratora, stwierdzono obrażenia głowy - postrzał z broni palnej - dodał Ozimek. Jak dowiedział się Fakt24, w pobliżu ciała leżała służbowa broń policjanta. Mieszkańcy Poręby są w szoku.

- Mieszkam niedaleko cmentarza, ale nie słyszałam żadnego wystrzału. To straszna tragedia, nie wiem, co mogło pchnąć policjanta do tak radykalnego kroku - mówi w rozmowie z Fakt24 mieszkanka Poręby.

Gdzie szukać pomocy w sytuacjach kryzysowych?

Jeśli potrzebujesz natychmiastowej pomocy, możesz się zgłosić do Ośrodków Interwencji Kryzysowej (OIK), które są w każdym większym mieście. Możesz tam otrzymać pomoc psychologiczną, prawną, materialną. Część OIK-ów jest czynna całą dobę i np. prowadzi noclegownie. POMOC jest bezpłatna! Nie musisz mieć ubezpieczenia.

Jeśli masz uporczywe i silne myśli samobójcze, możesz się także zgłosić do każdego szpitala psychiatrycznego. Tam również nie jest potrzebne ubezpieczenie zdrowotne. W sytuacjach nagłych (o ile powiesz, że to sprawa pilna) lekarz musi cię przyjąć tego samego dnia.

Bezpłatny kryzysowy telefon zaufania dla dorosłych: 116 123 (czynny codziennie, w godzinach 14.00-22.00). Bezpłatny  kryzysowy telefon zaufania dla młodzieży: 116 111 (czynny codziennie, w godzinach 14.00-22.00). Spis organizacji pomocowych znajdziesz na stronie www.samobojstwo.pl