Na operację Anny Grodzkiej zorganizowano publiczną zbiórkę. „Nie wszyscy wiedzą, że była posłanka od ponad trzech lat zmaga się z poważną chorobą kręgosłupa, która utrudnia jej chodzenie, a co za tym idzie zdecydowanie ogranicza publiczną aktywność" – informowano w opisie zbiórki. Do akcji włączył się też prezydent Słupska Robert Biedroń, który na portalu społecznościowym zaapelował o wsparcie dla byłej posłanki Ruchu Palikota.

Zbiórka cieszyła się dużym zainteresowaniem. Po krótkim czasie czasie udało się uzbierać wymaganą kwotę. Teraz organizatorka akcji Lalka Podobińska poinformowała na Facebooku, że Anna Grodzka jest już po operacji kręgosłupa

„Ania już może chodzić na krótkich dystansach. Ból podczas chodzenia jest znacznie mniejszy. (...) Istnieje duże prawdopodobieństwo, że postęp choroby został zatrzymany. Teraz trzeba tylko zregenerować uszkodzone nerwy i odzyskać sprawność. Wierzymy, że jest to możliwe” – napisała.

Anna Grodzka jest już po operacji kręgosłupa. Operacja odbyła się bez powikłań. Ania już może chodzić na krótkich...

Opublikowany przez Lalka Podobińska Piątek, 21 września 2018

Podziękowała także wszystkim darczyńcom. „Dzięki waszemu wsparciu Ania może wkrótce rozpocząć profesjonalną rehabilitację” – dodała.