Pani Agnieszka, mama Mateusza, gdy wychodziła rano z domu, dokonała strasznego odkrycia. Na schodach leżał nieprzytomny jej 14-letni syn. "W takich chwilach nie myślisz za dużo, trzeba działać" – powiedziała pani Agnieszka w rozmowie z Onetem. Ojciec 14-latka, pan Dariusz zadzwonił na 112, gdzie kilkukrotnie musiał tłumaczyć, co się stało.

"Sekunda jest jak minuta, minuta jak godzina. Niebieskie światło migocze, odbijając się od ściany domu – przyjechali! Tyle tylko, że ratownicy wcale nie zamierzają badać pacjenta. Mówią, że najpierw trzeba go znieść do karetki. Darek chwyta pod pachami, starszy brat za nogi i stopień po stopniu targają Mateusza, Ratownicy idą obok" – czytamy w przerażającej relacji spisanej przez dziennikarza Onetu Dariusza Farona.

W karetce nie dało się uniknąć pytań o to, czy 14-latek wziął środki odurzające. Rodzice zaprzeczyli. Mateusz nie trafił jednak do specjalistycznej klinki, lecz do otwockiego szpitala.

Nastolatek odzyskał przytomność. "Kocham was", "Chcę żyć" – mówił, choć bardzo bolała go głowa i miał kłopoty z mówieniem. To wyglądało na udar. Diagnozy nie można było jednak potwierdzić w otwockim szpitalu, bo nie posiada on tomografu. Zatem doktor Jolanta Amilkiewicz ze wspomnianej placówki szukała odpowiedniego szpitala.

"Proszę zadzwonić później, nie ma w tej chwili ordynatora", "Proszę dzwonić na neurologię, nie na SOR", "Proszę o telefon za jakiś czas" – słyszała w słuchawce pani doktor. "Kiedy szukałam miejsca w kolejnych placówkach i słyszałam, żebym zadzwoniła później, czułam straszną bezradność. I nie po raz pierwszy. Nawet nie mogłam zrobić koniecznego badania, bo nie mamy tomografu" – przyznała dr Amilkiewicz. 

W końcu się udało. Centrum Zdrowia Dziecka zgodził się na przyjęcie. Karetka z Legionowa miała się pojawić w ciągu godziny. "Mamo, boli. Długo jeszcze?" – pytał 14-latek. Jak przyznała pani Agnieszka, w karetce stan syna się pogorszył. "Potraktowali syna jak worek ziemniaków" – stwierdziła mama Mateusza. Pan Dariusz dodał, że najważniejsza przed przyjęciem była papierologia, ale nie dla wszystkich. "Tu jest pacjent, papierologię zostawcie na później!" – miał prawie wykrzyczeć jeden z sanitariuszy przewożących chłopca. Na co lekarz z karetki odpowiedział: "Zostaw go, to już nie nasza sprawa, ty już za niego nie odpowiadasz".

Diagnoza była okrutna – udar niedokrwienny mózgu. Ale diagnoza wcale nie oznaczała końca cierpień chłopca. Stan Mateusza pogarszał się. Tymczasem jego na rodziców czekały kolejne godziny prawdziwego horroru.

Co wydarzyło się w szpitalu? Kliknij TU i czytaj dalej.

Źródło:Fakt.pl