Zalet płynących ze stosunku jest więc całkiem sporo, a co się dzieje, kiedy człowiekowi brakuje seksu?Jak się okazuje, może to poważnie szkodzić zarówno zdrowiu mężczyzny, jak i kobiety.Choroba, która może zniszczyć życie kobiety

Dotychczas mówiło się jedynie o przykrych objawach abstynencji seksualnej, jakiej doświadczają mężczyźni. Teraz okazuje się, że taka kolej rzeczy może się odbić również na zdrowiu kobiet. Mowa tutaj ochorobie Kehrera potocznie zwanej„chorobą wdowią”, która może dosłownie zniszczyć ichżycie.

UdostępnijFlickr

Przyczyny choroby Kehrera

„Choroba wdowia”dotyczy kobiet, które mają libido w normie, a więc odczuwają podniecenie i mają ochotę na kontakt seksualny. Z różnych jednak przyczyn nie są w stanie zaspokoić swoich potrzeb. Jedną z nich jest z pewnością utrzymujące się niezaspokojenie seksualne, które często wiąże się z brakiem partnera.Powodów może być jednak wiele: brak partnera, różnica temperamentów, stres, natłok obowiązków, nerwowa atmosfera czy chociażby kłótnie w związku. Z chorobą Kehrera zmagają się także panie, których potrzeby seksualne są ignorowane i te, które nie osiągają orgazmu.

Kobiety często ignorują jej objawy

Schorzenie, o którym mowa, nie bez powodu jest często przez wiele osób traktowane z przymrużeniem oka.Wiele kobiet wstydzi się o tym mówić, bo obawia się, że społeczeństwo uzna je za nimfomanki.


UdostępnijPexels

Etapy choroby

Chorobę Kehrera możemy podzielić na trzy etapy. Jak w przypadku wielu innych dolegliwości, ostatni z nich jest najbardziej niebezpieczny. Wszystko zaczyna się od stanu, który przypomina wzmożone napięcie przedmiesiączkowe. Objawia się poddenerwowaniem i irytacją. W drugim etapie pojawiają się już objawy fizyczne – bóle podbrzusza, bóle głowy. Następnie choroba przechodzi płynnie w etap trzeci – etap, który jest już mocno zaawansowany.

Jak zdiagnozować chorobę?

W tym celu niezbędne jest rozpoznanie czterech podstawowych czynników:

  1. Pojawiają się bóle w krzyżu i podbrzuszu.
  2. Swędzenie w okolicach pochwy, a niekiedy też upławy.
  3. Rozregulowanie miesiączki i zanik śluzu w pochwie.
  4. Bolesność i powiększenie więzadeł krzyżowo-macicznych.

Udostępnij

Leczenie dolegliwości

Oczywiście chorobę Kehrera, jak wiele innych chorób można, a nawet należy leczyć. Terapia nie polega jednak wyłącznie na zwiększeniu aktywności seksualnej i zaspokojeniu potrzeb kobiety. Kluczem w tym przypadku jest odpowiednia terapia, które zwykle jest prowadzona we dwoje.Warunkiem do osiągnięcia pożądanego efektu jest często dążenia do poprawienia swoich relacji, a także zadowolenia ze współżycia. Najczęściej tylko wspólnymi siłami jest się w stanie uporać z dolegliwością.