Na początku lipca mieszkańców Warszawy, zmroziła informacja o pytonie ukrywającym się w nadwiślańskich zaroślach. Mimo intensywnych poszukiwań, pięciometrowej bestii nie udało się schwytać. Nie dziwi więc reakcja kobiety, która natknęła się na sunącego po ulicy gada. Do zdarzenia doszło na warszawskiej Woli.

Oficer prasowa podkom. Marta Sulowska z Komendy Rejonowej Policji dla Woli i Bemowa poinformowała, że około 22.30 na posterunek przy ul. Rzecznej przybiegła przerażona kobieta, krzycząc, że na podwórku przy ul. Gibalskiego "spaceruje wąż". – Policjanci z wydziału patrolowo-interwencyjnego pobiegli pod wskazany adres, gdzie rzeczywiście przebywał wąż – powiedziała podkom. Sulowska. Stróże prawa powiadomili o gadzie Eko, a następnie zabezpieczyli miejsce, by uniemożliwić mu ucieczkę. 

Jak dowiedzieliśmy się w referacie prasowym Straży Miejskiej 1,5-metrowy gad należy do gatunku boa tęczowych odmiany kolumbijskiej. Dusiciela przekazano do specjalistycznego ośrodka dla węży przy ogrodzie zoologicznym.