Policjanci z Zarządu Centralnego Biura Śledczego Policji wykonują czynności na zlecenie Prokuratury Regionalnej w Gdańsku. Śledztwo dotyczy śmierci kobiety, której zwłoki znaleziono 1 marca 2011 roku w Lesie Kabackim – mówi w rozmowie z Faktem kom. Iwona Jurkiewicz z CBŚP. – Z dotychczasowych ustaleń śledczych wynika, że ciało kobiety zostało zauważone także przez osoby tam spacerujące. Ich personaliów do chwili obecnej nie ustalono – dodaje policjantka.

Jolanta Brzeska większość swojego życia spędziła w kamienicy przy ulicy Nabielaka 9. Była w stolicy znana ze swojej działalności na rzecz obrony lokatorów. Uczestniczyła w protestach związanych z realizacją wyroków eksmisyjnych, udzielała im pomocy prawnej, pojawiała się na sesjach Rady Warszawy. 1 marca 2011 roku Jolanta Brzeska wyszła z domu i już nigdy do niego nie wróciła. Zaniepokojona córka zgłosiła zaginięcie policji. Tego samego dnia w Lesie Kabackim spacerowicz odnalazł zwęglone ciało 64-latki.

komisarz Iwona Jurkiewicz z CBŚP:

Policjanci CBŚP zwracają się z apelem do tych osób o kontakt telefoniczny pod nr (22) 601-80-58 lub osobisty przy ul. Okrzei 13 w Warszawie