Nie żyje syn polityka SLD, Leszek Miller Junior. Mężczyzna zmarł nagle i niespodziewanie. Informacja do mediów trafiła za sprawą córki zmarłego, 23-letniej Moniki Miller. Celebrytka podzieliła się na Instagramie wpisem, w którym przeprosiła obserwatorów za nieobecność w mediach społecznościowych. Miller oprócz słów przeprosin napisała słowa wskazujące na przyczynę przerwania aktywności. "Teraz możesz w końcu spocząć w spokoju, tatusiu" – mogą po angielsku przeczytać internauci. Wpis na Instagramie opatrzony został czarnym tłem. Jej profil na Facebooku również pokrył się żałobną czernią. Do tej pory nie wyszło oświadczenie od Leszka Millera, poruszające temat rodzinnej tragedii, jaką jest śmierć jedynego syna.

Śmierć syna byłego premiera

Leszek Miller Junior zmarł 27 sierpnia 2018 roku w wieku 48 lat. Według informatora "Faktu", którym ma być jeden z działaczy SLD, mężczyzna zmarł w poniedziałek rano. Według nieoficjalnych informacji i podejrzeń, przyczyną śmierci miało być samobójstwo. Te informacje potwierdził wczoraj rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Warszawie Łukasz Łapczyński.

"Ciało zostało znalezione wczoraj w godzinach przedpołudniowych w jednym z pomieszczeń domu, który zajmował. Na miejscu wykonano oględziny z udziałem techników policyjnych oraz prokuratora. Wstępne ustalenia poczynione w toku czynności oględzin wskazują na śmierć samobójczą" – przekazał PAP prokurator.

Kolejne ustalenia

Dotychczasowe ustalenia prokuratury będą wymagały dalszych ekspertyz. Te ustali Zakład Medycyny Sądowej, gdzie zostanie przeprowadzona sekcja zwłok Leszka Millera Juniora. Zostanie również pobrany materiał do badań toksykologicznych. Wówczas prokuratura będzie mogła ustalić dokładną przyczynę śmierci syna polityka SLD.

Leszek Miller Junior

O synu polityka SLD niewiele wiadomo. Pewnym jest, że Leszek Miller Jr jest absolwentem Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie. Mężczyzna pracował w firmie Fly and Drive, z którą związany był słynny rajdowiec i biznesmen Sobiesław Zasada. Kariera Leszka Millera Juniora związana była z pozycją ojca. Syn byłego premiera prowadził rozmaite inwestycje oraz interesy. Pracował również w spółkach skarbu państwa, w tym w KGHM. Sam Leszek Miller Junior politycznie nie był związany z SLD.