Agata Młynarska od jakiegoś czasu cierpi na nieswoiste zapalenie jelit. Z tego powodu trafiła ostatnio do szpitala, gdzie przez kilka dni walczyła o życie. Okazuje się jednak, że to nie koniec problemów gwiazdy. Prezenterka zamieściła na swoim koncie na Instagramie wpis, w którym porusza ważny problem. Chodzi o stosowany przez chorych lek. "Entocort, lek, bez którego my, chorzy na nieswoiste zapalenia jelit w stanach ostrych, nie możemy funkcjonować. Nie możemy też przerwać kuracji, bo jest to steryd. Niestety nie ma go w aptekach i w hurtowni. Nagle przepadł, nie ma zamienników. Szukam go od kilku dni. W aptekach dostaję informację, że lek „wcięło”, nie ma i już. Trzeba czekać. Czy macie może pomysł jak go zdobyć? Może znacie zaprzyjaźnione apteki, które mogą go jeszcze mieć przez przypadek" – pyta Młynarska. "Hej Wy tam na stołkach wysoko! Zróbcie z tym coś! Zajmijcie się tym, co ważne" – apeluje w dalszej części wpisu


Entocort- lek, bez którego my, chorzy na nieswoiste zapalenia jelit, w stanach ostrych, nie możemy funkcjonować, nie możemy też przerwać kuracji, bo jest to steryd.Niestety NIE MA go w aptekach i w hurtowni. Nagle przepadł, nie ma zamienników. Szukam go od kilku dni. W aptekach dostaję informację, że lek „wcięło”, nie ma i już. Trzeba czekać... Czy macie może pomysł jak go zdobyć? Może znacie zaprzyjaźnione apteki, które mogą go jeszcze mieć przez przypadek??? Będę wdzięczna za pomoc❤️????Wstrzymam się od stosownego komentarza na ten temat bo słowa, które cisną się na usta zaprowadziły by mnie pod sąd. No halo! Hej Wy tam na stołkach wysoko!!! Zróbcie z tym coś! Zajmijcie się tym co ważne! #entocort #nieswoistezapaleniejelit #lesniowskicrohn #autoimmunedisease #sterydoterapia #potrzebneleksrstwo #szukampomysłu #szukampomocy @agata_mlynarska

Post udostępniony przez Agata Młynarska (@agata_mlynarska)

Wpis Młynarskiej poruszył internautów. W komentarzach pojawiły się również opinie innych pacjentów cierpiących na tę samą chorobę. "Też zawsze miałem problem z znalezieniem Entocortu w aptekach. Smutne to życie z Crohnem mamy" – napisał jeden z internautów.

Postanowiliśmy sprawdzić, czy poszukiwany przez gwiazdę lek rzeczywiście tak ciężko zdobyć. Początkowo skontaktowaliśmy się z trzema warszawskimi aptekami, w tym jedną działająca przy szpitalu. Okazuje się, że Młynarska miała rację – w żadnej z nich na stanie nie było Entocortu. Braki wyjaśnione zostały niedostępnością leku w hurtowniach. Na pytanie dotyczące czasu sprowadzenia leku nie otrzymaliśmy niestety konkretnej odpowiedzi. "Lek może pojawić się jutro, ale równie dobrze może dotrzeć za miesiąc lub dwa. Nie jestem w stanie podać konkretnej daty – powiedziała jedna z farmaceutek.

Ta sama farmaceutka poinformowała nas, że najprościej sprawdzić dostępność leku na jednej z wyszukiwarek, np. KtoMaLek.pl. Zgodnie z informacjami, jakie znaleźliśmy na wspomnianej stronie, Entocort dostępny jest aktualnie w kilkunastu warszawskich aptekach, jednak w bardzo ograniczonej ilości.