Najczęściej występująca wśród ludzi fobia

Nie bez powodustrach przed wężami jest najczęściej występującą fobią na świecie. Nasz instynkt nakazuje nam trzymać się z dala od gadów, które często są przez wielu postrzegane za jedne z najniebezpieczniejszych drapieżników świata.

Śmiałków nie brakuje

Jak w przypadku każdej reguły, tutaj też są wyjątki. Z pewnością są nimi ludzie, którzyczują się w obecności węży… wyjątkowo dobrze! Jakby tego było mało,trzymają olbrzymie gady w domach, a za ich posiadanie są w stanie zapłacić olbrzymie pieniądze. Często robią to jednak nie bez powodu.

UdostępnijNational Geographic Kids

Lecznicze działanie węży

Wydawać by się mogło, że ludzie o zdrowych zmysłach nie pozwoliłby sobie ma masaż w wykonaniu ogromnego gada, a jednak…Istnieją bowiem kultury, które kojarzą węże z czymś, co może działać na nasz uzdrawiająco.

Są też osoby, które nadzorują (wydawać by się mogło) niebezpieczne masaże. To tzw.kapłani wężowi. To oni odpowiadają za odpowiednie poprowadzenie gada jakim jest boa dusiciel, czylinajwiększy wąż świata, który jednocześnie potrafi być bardzo niebezpieczny.

UdostępnijBusiness Insider UK via New York Insider

Jak wygląda masaż?

Kapłani zazwyczaj wybierają trzy lub cztery węże, które dosłownie ślizgają się po skórze klienta.Owijają się wokół jego stóp, ramion, głowy, a nawet szyi.

W istocie masaż robiony przez węże jest sensacją, a zarazem głębokim zanurzeniem się w zmysłową rozkosz dla naszych klientów. To, jak się poczują, jest bezpośrednio związane z tym, jak czyli na początku – mówi w wywiadzie z New Your Insider Serpentessa, jedna z kapłanek

Wężowi kapłani twierdzą, że masaż przy użyciu węży niesie za sobą mnóstwo korzyści zdrowotnych.

Węże pobudzają nerw błędny w naszym ciele i odpowiadają za uwolnienie
endorfin i oksytocyny,
a więc hormonów, które odpowiadają za nasze samopoczucie. Na tym jednak nie koniec korzyści. Gady obniżają również ciśnienie krwi, redukują stres, a zarazem ryzyko chorób serca – dodaje Serpentessa

Kobieta przyznaje, że ludzie zgłaszają się do niej z kilku powodów: chcą pozbyć się lęku przed wężami lub w celu uzdrowienia.

UdostępnijElite Readers

Co myślą na ten temat klienci?

Czułam, jak mocno mnie ściska. To było naprawdę miłe – powiedziała jeden z klientek w wywiadzie dla New York Insider

To było dużo spokojniejsze i przyjemniejsze przeżycie, niż myślałem. Czułem, jak wąż chciał mnie przytulić. Wiedziałem, że nic mi nie grozi. Czułem się taki spokojny – dodał kolejny klient

UdostępnijGeekologie

Bezpieczeństwo

Serpentessa, która od 25 lat pracuje ze zwierzętami, zaznacza, żenigdy nie może zagwarantować klientowi 100% bezpieczeństwa.

Nie dajemy żadnej gwarancji, że naszemu klientowi się nic nie stanie. To on decyduje, czy jest to dla niego bezpieczne czy nie.Mogę zagwarantować natomiast, że jeszcze nikt nigdy nie został zraniony przez ani jednego z moich boa dusicieli

No cóż, brzmi zachęcająco, a zarazem bardzo niebezpiecznie, prawda?