Thomas Markle w ciągu ostatnich tygodni zdobył niemała popularność, a wszystko przez aferę, w której wziął udział. Ojciec księżnej Meghan Markle, kilka tygodni przed jej ślubem z księciem Harrym, pozwolił się sfotografować paparazzi w kafejce internetowej. Właśnie wtedy "przypadkiem" przeglądał się zdjęciom swojej córki i innym członkom brytyjskiej rodziny królewskiej.

Tabloid TMZ ujawnił, że Markle za tę sesję miał wziąć 100 tys. dolarów.

Sprawa był szeroko komentowana w mediach na całym świcie. Ojciec Markle nie przewidział skutków tego medialnego zamieszania. Stres spowodowany międzynarodową aferą przyczynił się do poważnych problemów z jego zdrowiem. Thomas Markle dwa dni przed ślubem córki miał operację serca, przez co nie mógł uczestniczyć w uroczystej ceremonii.

Kilka dni temu ojciec księżnej Sussex udzielił pierwszego wywiadu w "Good Morning Britain", w którym ujawnił, że cała sprawa związana z medialnym zamieszaniem, została wyjaśniona. A stosunki między nim a córką są już lepsze. 

Tymczasem przyrodnia siostra księżnej jest innego zdania. Samantha Markle na swoim koncie na Twitterze napisał jednoznacznie, że Meghan zapomniała o ojcu w dniu jego święta. - Droga Meg, osoby humanitarne nie ignorują swoich ojców... - napisała na Twitterze Samantha Markle, wywołując niemałe zamieszanie.