Jesteśmy przyzwyczajeni do korzystania z różnych rzeczy i poniekąd jest to dla nas codzienność. Jednak większość z tych zwyczajnych przedmiotów zawiera ukryte funkcje, które w życiu nie przyszłyby nam do głowy. Dzięki nim, używanie typowych produktów może stać się jeszcze łatwiejsze! Nic w życiu nie jest przypadkowe.

#1 Mała kieszonka w jeansach

Udostępnijrd

Każdy zauważył maleńką kieszonkę w swoich jeansach. Choć nigdy nam nie przeszkadzała, jej użyteczność zawsze w jakiś sposób była wątpliwa. Okazuje się, że pomysł sięga 1800 roku! Jeszcze, gdy używano zegarków kieszonkowych, kowboje doszli do wniosku, że wygodniej jest nosić jeansy niż kamizelką i to właśnie oni zrewolucjonizowali krój spodni. To przyczyniło się do powstania małej kieszonki, w której w końcu mogli nosić zegarek.

#2 Plastikowe pokrywki

Udostępnijcosmopolitan

Zastanawialiście się kiedyś, dlaczego plastikowe pokrywki mają tyle dziwnych wybrzuszeń? Mamy dla was odpowiedź. Otóż nie służą jedynie jako pokrywka zabezpieczająca napój przed wylewaniem się, ale również jako podstawka. Następnym razem postaw napój na pokrywce, by ochronić powierzchnię i zminimalizować mokre ślady.

#3 Jogurt w podwójnym opakowaniu

Udostępnijwtrends

Prawdopodobnie cały czas używałeś łyżeczki, by wydobyć polewę do swojego jogurtu. Jednak pudełko możesz przełamać na pół. Dzięki temupolewa po prostu spłynie do większego opakowania i gotowe.

#4 Strzałka na zegarze paliwa

Udostępnijrd

Każdy z was zauważył strzałkę obok ikony paliwa na desce rozdzielczej. Ona również ma swój cel! Właśnie mała strzałka informuje kierowcę, po której stronie znajduje się wlew do baku.

#5 Czekolada Toblerone

Udostępnijgiphy

Choć prawdopodobnie większość z nas zajada Toblerone jak zwierzęta, to czekolada jest podzielona w ten sposób, by z łatwością odłamać kawałek.

#6 Dziura w zatyczce od długopisu

Udostępnijrd

Dziura znajduje się tam z konkretnej przyczyny. Badania wykazały, że ponad 10.000 zaistniałych zakrztuszeń jest spowodowane właśnie zatyczką. W przypadku połknięcia, dziura ma umożliwić oddychanie do momentu usunięcia jej z przełyku. Ten mały szczegół może uratować ciżycie.

#7 Chińskie pudełka

UdostępnijNiqalye

Nie tylko są przyjazne dla środowiska i mają na celu wygodne zabranie posiłku do domu, ale również służą jako talerz. Wystarczy rozłożyć opakowanie, by w wygodny sposób cieszyć się posiłkiem. Na koniec oczywiście możesz złożyć je z powrotem, by zachować jedzenie na później.

#8 Mini poduszka przy poduszce na igły

Udostępnijrd

Czasem igły rdzewieją i właśnie z tego powodu istnieje maleńka poduszka. By nie brudzić dużej poduszki, wystarczy wbić igłę w mniejszą, by pozbyć się osadu.

#9 Perforacja na pudełku folii aluminiowej

Udostępnijrd

Ząbki na pudełku z folią aluminiową są tam, by z łatwością oderwać arkusz, który jest nam potrzebny. W kolei wgłębienia po bokach służą, by utrzymać folię w jednym miejscu.

#10 Znaczek na butelce z keczupem

Udostępnijkraftheinzcompany

Znaczek 57 nie jest chwytem marketingowym, a ma ułatwić wydobycie sosu z butelki. Następnym razem, gdy zechcesz dobrać się do keczupu nie uderzaj w dno butelki, ale w znaczek na szyjce.

#11 Otwór w drzwiach windy

Udostępnijrd

W rzeczywistości to dziura od klucza. Dostęp do klucza mają tylko upoważnieni pracownicy i jest na wypadek niebezpieczeństwa.

#12 Pokrywka od Tic Taców

UdostępnijFood Beast

Dzięki wybrzuszeniu na pokrywce możesz wydostać tego jednego, jedynego cukierka. Z drugiej strony, kto chce tylko jednego?

#13 Przetykacz

UdostępnijAmancay Maahs

Choć używamy go dosłownie do przetykania wszystkiego, ten z wąską końcówką głównie służy do przetykania zlewów.

#14 Długa szyjka butelki

UdostępnijMountain/ \Ash

W rzeczywistości długa szyjka szklanej butelki służy do trzymania. Dzięki temu reszta napoju nie będzie podgrzewana, gdy trzymasz go w dłoni.

#15 Zawleczka puszki

Udostępnijwtrends

Zawleczka służy nie tylko do otwierania puszki, ale również do utrzymania w ryzach słomki. Wystarczy ją przekręcić, włożyć słomkę i voila! Wszystko trzyma się w jednym miejscu.

#16 Dziura w uchwycie rondelka i patelni

UdostępnijReddit

Skoro wiesz co robić z łyżką w czasie gotowania, twoje blaty zapewne staną się znacznie czystsze.

#17 Nić dentystyczna

Udostępnijcomment-economiser

Zdarzyło ci się kiedyś, że nić utknęła między zębami? Następnym razem oderwij większy kawałek i zwiąż ze sobą końcówki. W ten sposób z łatwością ją usuniesz i z pewnością więcej nie utknie.

#18 Patyczek od lizaka

Udostępnijcomment-economiser

Mała dziurka na patyczku została zaprojektowana specjalnie po to, aby lizak się z niego nie zsuwał. Podczas produkcji lizaka w zagłębienie wlewa się odrobinę syropu, przez co słodycz zostaje na swoim miejscu.