Badanie

Profesor John Speakman przeprowadził badania, podczas którychpoprosił mężczyzn z 10 różnych krajów świata o to, aby opisali sylwetki kobiet, które podobają im się najbardziej. Następnie mieli uporządkować w odpowiedniej kolejności (od najbardziej do najmniej atrakcyjnych) figury kobiet przedstawionych na zdjęciach.

Udostępnij

Wybór mężczyzn

Wybór najczęściej padał nakobiety albo o szerokich biodrach, albo o dużym biuście. Na kolejnym miejscu uplasowały się kobiety o typowo chłopięcej sylwetce, ale także z dużym biustem i szerokimi biodrami.Najmniej pociągające dla panów według przeprowadzonych badań są kobiety z nadwagą.

UdostępnijFlickr

Badania wykazały, że większość mężczyzn preferuje kobiety, których wskaźnik BMI wynosi 19. Są to panie szczupłe o prawidłowej masie ciała lub z delikatną niedowagą. Należałoby się więc zastanowić, czy mężczyźni oceniają kobiety pod kątem ich atrakcyjności, czy może zdolności reprodukcyjnych zważywszy w tym przypadku chociażby na krąglejsze kształty bioder?

Wyniki badań nie powinny dziwić

Media już od wielu latpropagują wyjątkowo szczupłe sylwetki kobiet, co sprawia, że są one kojarzone z płodnością, a zarazem zdrowiem. Nie bez powodu one są więc najczęściej uznawane przez mężczyzn za ideał piękna.

UdostępnijCraveonline

Otyłość nie jest natomiast powszechnie uznawana za oznakę zdrowia. W podświadomości mężczyzn może kodować się również fakt, że otyłe panie mogą mieć problemy z zajściem w ciążę.

Czasy się zmieniają

O ile kiedyś podobały się kobiety o krąglejszych kształtach, dzisiaj to raczej te najszczuplejsze z BMI poniżej 19 są uważane przez sporą część mężczyzn za ideał.

Udostępnij

Nie popadajmy jednak ze skrajności w skrajność.To tylko badania, co nie zmienia faktu, że każdy ma swój własny gust, a jak wiadomo o gustach się nie dyskutuje ????