Mirosław Milewski jest najmłodszym polskim biskupem. Ma 47 lat, a tę kościelną funkcję pełni od dwóch lat. Na co dzień mieszka w siedzibie muzeum diecezjalnego w Płocku.  – Mieszkanie mam proste, ładne, funkcjonalne, wystarczające na moje potrzeby osobiste i, że tak powiem, biskupie – powiedział duchowny w rozmowie z RMF24.pl. 

Biskup płocki zdradził także, że nie mieszka z gosposią. Raz w tygodniu przychodzi do niego pani Agnieszka, która sprząta. Biskup dodał, że na co dzień jeździ służbową skodą octavią, która ma 80 tys. km. na liczniku. Katolicki duchowny pochwalił się także, że zarabia niewiele ponad 3,7 tys. zł na rękę. –Ja te pieniądze, które dostaję z parafii, bardzo chętnie przekazuję tym, którzy ich potrzebują – stwierdził biskup Mirosław Milewski w rozmowie z RMF24.

Biskup Mirosław Milewski odpowiedział także na pytanie o to, czy kościół potrafi poradzić sobie z problemem pedofilii. – Ja myślę, że w ostatnich latach ta świadomość problemów dzięki właśnie ostatnim papieżom, szczególnie Franciszkowi i Benedyktowi i też końcówka pontyfikatu Jana Pawła II... Myślę, że w jakimś sensie tak. Oczywiście są jednostkowe przypadki – odpowiedział biskup w rozmowie z RMF24.

Duchowny z diecezji płockiej stwierdził także, że inicjatywa ministerstwa edukacji, aby katecheci byli także wychowawcami w klasach to "ciekawy pomysł".